Wizyta w sklepie zoologicznym

11 marca wybraliśmy się na spacer do sklepu zoologicznego.Celem wyprawy była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani ekspedientka przedstawiła nam zwierzęta dostępne w sklepie, wskazując na ich zwyczaje, tryb życia oraz sposób odżywiania.  Zobaczyliśmy również  dla zwierząt, zarówno małych jak i tych większych: posłanie, zabawki, smycze, kagańce, ubranie. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły akwaria z rybkami oraz klatka z kanarkiem. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, witaminy oraz zabawki. Czas w sklepie zoologicznym upłynął nam miło i pouczająco. Zakupiliśmy w sklepie akwarium i postanowiliśmy założyć hodowlę rybek.Spotkanie miało też na celu uświadomienie dzieciom z jak dużą odpowiedzialnością wiąże się opieka nad zwierzątkiem. Pełni nowych wrażeń i informacji wróciliśmy do przedszkola.