Wizyta strażaków w grupie Muchomorki, Malinki i Tygryski

Nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji projektu „Jestem przedszkolakiem zdrowym i bezpiecznym”. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom. Za pomoc w zorganizowaniu spotkania dziękujemy strażakom Panu Rafałowi Golan (tacie Antka z grupy Malinki) i Panu Tomaszowi Perzanowskiemu.