Warsztaty „Dziękuję, przepraszam i proszę” w Bibliotece Pedagogicznej

Dnia 20 maja dzieci z grup „Malinki” i „Jeżyki” pojechały do Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce na warsztaty „Dziękuję, przepraszam i proszę”. Wyjazd został zaplanowany w związku z realizowanym w obu grupach projektem związanym z kulturą osobistą i zwrotami grzecznościowymi. Pani prowadząca warsztaty rozpoczęła spotkanie od zabawy w „głuchy telefon”, której hasłem było określenie „dobre maniery”. Następnie przeczytała dzieciom książeczkę o chłopcu, który od nieznajomego staruszka dowiedział się, że istnieje „czarodziejskie słowo”, które pomaga rozwiązać wszystkie problemy. Tym słowem było słowo „proszę”. Później jeszcze dzieci dodały inne czarodziejskie słowa i kolorowały właściwe sytuacje. To była bardzo pouczająca lekcja. Zadowolone dzieci najpierw pobawiły się na placu zabaw, a następnie wróciły do przedszkola.