Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

Dnia 6 listopada 2018 r. dzieci z grup „Malinki”, „Pszczółki” i „Jeżyki” odwiedził niezwykły gość  z Towarzystwa Przyjaciół Dziecka – Pani Krystyna Samsel, która pełni funkcję Rzecznika Praw Dziecka.

Nasz gość na początku spotkania wyjaśnił, kim jest rzecznik i czym zajmuje się w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci. Dzieci dowiedziały się, że TPD pomaga dzieciom, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej lub materialnej. Dzieci podarowały pani rzecznik koronę i już do końca spotkania nasz gość dumnie nosił ją na głowie. Pani rzecznik opowiedziała dzieciom o czymś, co bardzo je ciekawiło – o prawach dziecka. Na specjalnie przygotowanych planszach  nasz gość przygotował hasła,  które następnie wyjaśniał tak, by dzieci je zrozumiały. Dzieci żywo reagowały na pytania i informacje. Opowiadały o swoich doświadczeniach i zadawały pytania. Spotkanie zakończyły gromkie brawa, wręczenie specjalnie przygotowanej na tę okazję statuetki oraz pamiątkowe zdjęcie.