Spotkanie z Panią Statystyk w grupie „Krasnoludki”.

Dnia 15.11.2018r. w ramach preorientacji zawodowej dzieci z grupy „Krasnoludki” zapoznały się z zawodem statystyka.

Tego dnia odwiedził  nas wyjątkowy gość- Pani Emilia Pawelczyk- statystyk z Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie – Oddział w Ostrołęce.

Podczas spotkania  Pani Emilia przybliżyła dzieciom zadania jakie realizuje Główny Urząd Statystyczny oraz zapoznała ze środowiskiem  pracy statystyka. Dzieci z zainteresowaniem oglądały akcesoria potrzebne w pracy statystyka, które następnie malowały na otrzymanych kolorowankach.

W czasie zabaw statystycznych przedszkolaki uczestniczyły w grze multimedialnej zliczając poszczególne elementy, zbierały informacje dotyczące ulubionych sportów, a następnie wspólnie tworzyły wykres słupkowy.

Dzięki temu w praktyczny sposób poznawały różnego rodzaju działania statystyczne.

„Krasnoludki” aktywnie  uczestniczyły w zajęciach, zainteresowane zawodem statystyka.

Na koniec zajęć dzieci otrzymały medale „Super Statystyka”.