Przewodniczący Rady Miasta z wizytą w przedszkolu

Na zaproszenie dzieci z grup „Jeżyki” i „Malinki” 28 maja przybył do naszego przedszkola p. Wojciech Zarzycki – Przewodniczący Rady Miasta. Spotkanie zostało zaplanowane w związku z realizowaną w obu grupach innowacją „Razem działamy i podróżujemy, naszą Ojczyznę poznajemy”. Na spotkanie zostały także zaproszone dzieci z grupy „Pszczółki”. Pan Przewodniczący opowiedział o pracy i zadaniach samorządu oraz o zasadach wybierania lokalnych władz. Pokazał dzieciom insygnia władzy ustawodawczej oraz wyjaśnił, czym zajmuje się na co dzień przewodniczący rady miasta. Dzieci zadawały pytania i mówiły o problemach na osiedlu Centrum. Zgodnie stwierdziły, że na osiedlu brakuje miejsc do rekreacji i marzą o parku trampolin. Pan Przewodniczący zaproponował dzieciom złożenie interpelacji na ten temat w urzędzie i zaprosił dzieci na basen. Na koniec poczęstował dzieci słodkościami i pochwalił dzieci za wiedzę i zaangażowanie. Spotkanie zakończono wspólnym pamiątkowym zdjęciem.