Niezwykły gość ze Szkocji w grupie „Jeżyki”

Grupę „Jeżyki” w dniu 11 grudnia odwiedził niezwykły gość, pani Fay – Balfour Kiwak.

Pani Fay pochodzi z Edynburga, stolicy Szkocji i jest Brytyjką. Do Polski przyjechała ze swoją rodziną i obecnie mieszka i pracuje w Ostrołęce. Nasz gość przywitał dzieci grając na gitarze i śpiewając piosenkę powitankę. Następnie pani Fay opowiedziała dzieciom o swoim kraju, jego historii i symbolach Szkocji i Wielkiej Brytanii. Dzieci zaciekawiły informacje na temat flagi Szkocji, symbolu – kwiatu ostu i narodowego stroju – kiltu. Pani Fay pokazała dzieciom niezwykłą pamiątkę – swoją własną skarpetkę świąteczną i opowiedziała o tradycjach Bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii. Dzieci rozbawiła historia o ziemniaku znalezionym w skarpetce w świąteczny poranek. Nasz gość przygotował dla dzieci papierowe skarpetki do wycięcia i pokolorowania, a na koniec poczęstował Jeżyki słodyczami. To było bardzo pouczające i przemiłe spotkanie.