„Nauka to magia, nauka to bajka” – II edycja Festiwalu Nauki w naszym przedszkolu

Dnia 2 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła II edycja Festiwalu Nauki. W tym roku festiwal przebiegał pod hasłem „Nauka to magia, nauka to bajka” i miał zmienioną konwencję. Tym rezem w ekspertów przybliżających dzieciom treści naukowe wcielili się rodzice. Rodzice przygotowali cztery prezentacje: tata Kuby z grupy „Malinki” opowiedział dzieciom o dźwiękach, pan Sławek przedstawił młodym słuchaczom budowę roweru, rodzice Danusi z grupy „Jeżyki” opowiedzieli o chemii w kuchni, a tata Weroniki także z grupy „Jeżyki”, przybliżył dzieciom tajniki ludzkiego ciała. Wszyscy prelegenci byli profesjonalnie przygotowani i chcieli przekazać dzieciom jak najwięcej wiedzy. Rodzice Danusi specjalnie na potrzeby pokazu założyli zabawne przebrania: tata przebrał się za Elberta Einsteina, a mama była asystentką naukowca. Dzieci z uwagą obejrzały poszczególne pokazy i zadawały  pytania oraz asystowały przy doświadczeniach. Po prezentacjach przyszedł czas na pokaz w wykonaniu magika. Pan czarodziej rozbawiał publiczność i wykonywał magiczne sztuczki. Dzieci długo biły brawo i prosiły o  bisy. Wszystkie przedszkolaki uznały zgodnie, że ten dzień był niezwykle bogaty we wrażenia. Wychowawczynie grup „Malinki” i „Jeżyki” dziękują rodzicom za wspaniałe prezentacje pełen profesjonalizm. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję festiwalu.