Narodowe Święto Niepodległości – patriotyczna audycja w radiu „OKO”

Z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przedszkolaki z grup „Malinki” i „Jeżyki” nagrały audycję patriotyczną dla lokalnej rozgłośni radia „OKO”. Dziennikarz radiowy nagrał wypowiedzi i pieśni śpiewane przez dzieci. Nagranie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu Polski w postawie zasadniczej. Następnie dzieci odpowiadały na pytania dotyczące historii Polski i wyjaśniały, czym dla nich jest patriotyzm i dlaczego w Polsce tak uroczyście obchodzone jest to święto. Audycja miała charakter rozmowy między dziećmi – jedne zadawały pytania, inne odpowiadały z przejęciem. Dzieci wykazały się wiedzą i  sercem. Na koniec nagrania przedszkolaki zaśpiewały pieśń „Rozkwitały pąki białych róż” i wręczyły nagrywającemu audycję pamiątkową statuetkę. Zaprosiły też dziennikarza do odwiedzania przedszkola.