„Malinki” i „Jeżyki” w Bibliotece Pedagogicznej

Dnia 4 grudnia 2018 r. dzieci z grup „Malinki” i „Jeżyki” w ramach innowacji „Razem działamy i podróżujemy, naszą Ojczyznę poznajemy” wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej na warsztaty „Jestem patriotą”.

Dzieci z pojęciem patriotyzmu spotkały się już wcześniej, przy nagrywaniu audycji dla radia „OKO”. Podczas warsztatów pani prowadząca wyjaśniła, że patriotą można być na wiele sposobów. Czytała dzieciom fragmenty książki i tłumaczyła, że patriotą jest każdy, kto kasuje bilet w autobusie, dokarmia ptaki, czy zgodnie bawi się z kolegami. Dzieci przypomniały sobie symbole narodowe, a następnie układały puzzle właśnie z symbolami. Na zakończenie warsztatów uczestnicy mieli zaprojektować kartkę z kalendarza z datą 11 Listopada – Świętem Niepodległości. Dzieci wykazały się inwencją i oprócz symboli na swoich kartkach umieściły np. armaty, czołgi, czy konie. Na zakończenie warsztatów dzieci z obu grup zrobiły sobie wspólne zdjęcie, a następnie wróciły do przedszkola.