Magia teatru w spektaklu „Szewc Kopytko i kaczor Kwak”

W dniu 7 grudnia 2018 r. przedszkolaki z grup „Pszczółki” i „Jeżyki” pojechały do Teatru Lalki i Aktora w Łomży na przedstawienie „Szewc Kopytko i kaczor Kwak” oparte na książce Kornela Makuszyńskiego.

Mimo deszczowej pogody uczestnicy wycieczki byli podekscytowani i radośni. Dla niektórych miała to być pierwsza wizyta w teatrze. Gdy dzieci zajęły miejsca i zabrzmiał trzeci gong, wszyscy znaleźli się w niezwykłej, bajkowej krainie. Dzieci jak zaczarowane śledziły z zapartym tchem przygody głównego bohatera szewca Kopytko i jego kompana kaczorka Kwaka. Były świadkami zmiany głównych bohaterów z psotników w dobrych ludzi. Klaskały, śpiewały, tańczyły i żywiołowo reagowały na pytania aktorów. Brawom i bisom nie było końca. Po spektaklu dzieci zwiedziły kulisy teatru i zostały zapoznane z tajemnicami pracy aktorów. Mogły też wejść po schodach na wieżę i zobaczyć panoramę miasta oraz podziwiać lalki, które grały w dotychczasowych przedstawieniach. Zostały zaproszone do pracowni teatralnej. Mogły tam zobaczyć projekty masek i kostiumy. Po tak pięknym spektaklu i zwiedzaniu dzieci wsiadły do autokaru i wróciły do przedszkola.