Kartki świąteczne od przyjaciół z Turcji

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia pozostaną na długo w pamięci dzieci z grup – Tygryski, Malinki i Jeżyki. Wszystko za sprawą propozycji wymiany kartek świątecznych między przedszkolakami z naszego przedszkola, a dziećmi z Turcji. Wspólnie ustalono, że wymiana obejmie 60 ręcznie wykonanych kartek.

Przedszkolaki z zapałem zabrały się do pracy, jednak nie mogły uwierzyć, że kartki z Turcji nadejdą. Jakaż była radość dzieci, gdy do przedszkola przyszła wielka paczka z kartkami, słodyczami i upominkami. Wszyscy uczestnicy wymiany oglądali kartki i podziwiali pomysłowość i estetykę wykonania. Kartki były tak piękne, że postanowiliśmy wyeksponować je na korytarzu. Chcieliśmy w ten sposób przybliżyć wszystkim dzieciom w przedszkolu i ich rodzicom sposób świętowania Bożego Narodzenia i Nowego Roku w Turcji. Pod wystawą kartek wszyscy uczestnicy współpracy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Od naszych partnerów dostaliśmy podobne zdjęcia i mnóstwo ciepłych pozdrowień. Współpraca będzie kontynuowana.