„Jeżyki” w naleśnikarni z okazji Dnia Kobiet

Rodzice dzieci z grupy „Jeżyki” postanowili zrobić swoim pociechom niespodziankę w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet. W czwartek, 7 marca, dzieci pod opieką wychowawcy udały się do naleśnikarni „ BB Loft”, by wziąć udział w warsztatach. Pani Kasia prowadząca warsztaty, opowiedziała dzieciom o składnikach z których robi się naleśniki, ciekawych sposobach składania naleśników oraz o dodatkach, które mogą sprawić, że naleśnik będzie smakował wyjątkowo. Po części wstępnej dzieci umyły ręce, nakryły do stołu i zajęły się dekorowaniem swoich naleśników. Większość dzieci wybrała słodkie dodatki, jednak zaleźli się też amatorzy naleśników o wytrawnym smaku. Gdy naleśniki były gotowe, powędrowały do pieca, a po chwili wszyscy pałaszowali je z apetytem. Dzieci uznały zgodnie, że były to najlepsze naleśniki w ich życiu. Pani Kasia pochwaliła dzieci za zachowanie, kreatywność i kulturę osobistą. Po posiłku dzieci udały się na plac zabaw, by spalić kalorie, a następnie pełni wrażeń i w doskonałym nastroju wróciły do przedszkola.