Jeżyki i Malinki z wizytą u księdza proboszcza Witolda Kamińskiego

Dzieci z grup „Malinki” i „Jeżyki” w ramach innowacji „Razem działamy i podróżujemy, naszą Ojczyznę poznajemy” wybrały się 14 stycznia z wizytą do proboszcza parafii Św. Franciszka z Asyżu – księdza Witolda Kamińskiego. Gospodarz przywitał przedszkolaki w progu świątyni. Najpierw przy żłóbku opowiedział dzieciom o historii narodzenia Jezusa, Herodzie i Trzech Królach.

Następnie oprowadził dzieci po świątyni i pokazał ołtarz główny z niezwykłym Tabernakulum. Spotkanie miało serdeczny i rodzinny charakter. Dzieci zaśpiewały kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, a ksiądz proboszcz zaprezentował kurpiowską kolędę śpiewając ją gwarą. Podziękowaliśmy księdzu proboszczowi za gościnę i spotkanie wręczając specjalnie na tę okazję stworzoną statuetkę. Na zakończenie wizyty na przedszkolaki czekała słodka niespodzianka. Każdy otrzymał słodycze. Mimo chłodnej pogody, dzień ten kojarzyć się będzie z ciepłem i radością. Dziękujemy.