I Festiwal Nauki w naszym przedszkolu

„Przedszkolak – badaczem i odkrywcą” – pod takim hasłem 15 maja 2018 roku odbył się w naszym przedszkolu I Festiwal Nauki.

Nasze przedszkole na jeden dzień zamieniło się w centrum badawcze. Emocje od samego początku były ogromne. Pokazy festiwalowe rozpoczęli zaproszeni goście – uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce. Wraz z opiekunami uczniowie zaprezentowali doświadczenia chemiczne i fizyczne. Brawom i owacjom nie było końca. Goście po zakończeniu pokazu obejrzeli występ taneczny w wykonaniu grupy „Motylki”. Następnie rozpoczęły się pokazy z podziałem na grupy młodsze i starsze.  Każda grupa miała za zadanie przygotować i przeprowadzić proste doświadczenie lub eksperyment oraz jego opis.  Eksperymenty i doświadczenia wykonały dzieci z pomocą nauczyciela. Tematyka doświadczeń była dostosowana do grupy wiekowej i możliwości dzieci. Każda grupa po swojej prezentacji otrzymała gromkie brawa oraz certyfikat udziału w I Festiwalu Nauki. Wszyscy uczestnicy Festiwalu stwierdzili zgodnie, że to był wspaniały i inspirujący dzień.