Grupa „Krasnoludki” w pizzerii z okazji Dnia Kobiet.

Dnia 11.03.2019r.  dzieci z grupy „Krasnoludki”  wybrały się  do pizzerii Gusto Dominum w Galerii Bursztynowej.

Była to  wspaniała niespodzianka zorganizowana przez rodziców dla dzieci z okazji Dnia Kobiet.

Na początku pracownik pizzerii przedstawił krótką historię tego popularnego włoskiego dania oraz zapoznał dzieci z zawodem  pizzera oraz przyrządami pomocnymi podczas  przygotowywania pizzy.

Przedszkolaki dowiedziały się, jakie produkty potrzebne są do wyrobu ciasta na pizzę  oraz jakie składniki są niezbędne do jej wykonania.

Dzieciom podobało się również to, że same mogły zdecydować, jakie składniki znajdą się na ich pizzach.

Każdy z dzieci sam skomponował sobie pizzę a później, to co wszystkie lubią najbardziej… czyli degustacja!

„Krasnoludkom”  zostały wręczone dyplomy ukończenia warsztatów.

Wycieczka była bardzo udana i dzieci wróciły do przedszkola bogatsze o nową wiedzę i doświadczenia.