Grupa „Krasnoludki” w Bibliotece.

Dnia 04.10.2018r.  dzieci z grupy „Krasnoludki”  wybrały się  do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce.

Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały.

Poznały różne rodzaje książek min.: trójwymiarową, 3d,  z ruchomymi ilustracjami, książkę słuchową.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach oraz z uwagą i skupieniem obejrzały teatrzyk kamishibai pt. „O panach Palcach”.

Następnie każde dziecko wykonało  postać własnego Pana Paluszka, którą zabrało do przedszkola.

Pobyt w bibliotece był bardzo ciekawy i dostarczył  przedszkolakom wielu pozytywnych emocji.