„Dzień uśmiechu i życzliwości z Misiem Bursztynkiem”

Dnia 12 lutego dzieci z naszego przedszkola odwiedzili niezwykli goście: pan Staszek Orłowski z  Kultowni w Wojciechowicach oraz Misia Bursztysia – najlepsza przyjaciółka Misia Bursztynka z Galerii Bursztynowej. Wszystkie dzieci zgromadziły się w sali, by wspólnie świętować ten dzień z uśmiechem i zabawą.

Największą jednak atrakcją dla dzieciaków była wizyta Misi Bursztysi, która przyszła z pozdrowieniami od chorego Misia Bursztynka. Miś Bursztynek jest bohaterem cyklu bajek napisanych przez dzieci z różnych szkół i pana Staszka Orłowskiego. Pan Staszek w związku z obchodzonym w tym dniu w przedszkolu „Dniem uśmiechu i życzliwości z Misiem Bursztynkiem” przeczytał dzieciom jedną z bajek z morałem o życzliwości. Starszaki i maluchy w skupieniu wysłuchały bajki o tym, jak Miś Bursztynek pomagał zwierzętom i kiedy sam był w potrzebie, otrzymał pomoc od rodziny ptaszków i mrówek. Po wysłuchaniu bajki i krótkiej pogadance na jej temat, dzieci złożyły uroczystą „ Przysięgę życzliwości”, a następnie zaprosiły Misię Bursztysię do tańca. Spotkanie niestety dobiegło końca, ale zostanie w pamięci dzieci na długo. Przedszkolaki są szczęśliwe, bo od dziś mają nową przyjaciółkę Misię Bursztysię oraz dowiedziały się, że jeśli jesteś życzliwy, inni przyjdą ci z pomocą w potrzebie.