Ciekawe zajęcia z mamą Anastazji w grupie Muchomorki

Dzisiaj do naszej grupy zawitała pani Iza Kowalczyk- mama Anastazji. Pani Iza jest pielęgniarką i pracuje w szpitalu. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wiele informacji na temat pracy pielęgniarki. Pani pielęgniarka pokazała dzieciom jak prawidłowo myć ręce, przypomniała zasady zachowania higieny i zdrowego stylu życia. Pani Iza zademonstrowała dzieciom niektóre zabiegi: mierzenie temperatury, mierzenie ciśnienia, badanie gardła i ucha, zakładanie opatrunków, wykonanie zastrzyków( oczywiście na niby), robienie inhalacji, kroplówki. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Nasz gość przygotował również naklejki dzielnego pacjenta i kolorowanki. Wizyta zakończyła się pamiątkowych zdjęciem. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Anastazji za cudownie przeprowadzone spotkanie.