Babcia Danusi – leśniczyna w grupie „Jeżyki” i „Stokrotki”

Dzieci z grup „Jeżyki” i „Stokrotki” 16 maja odwiedzili dziadkowie Danusi. Babcia Danusi, która jest obecnie na emeryturze, ale wcześniej pracowała jako leśniczyna, przyszła do nas w mundurze leśnika, by opowiedzieć o swojej pracy, która jednocześnie jest jej pasją. Spotkanie odbyło się w ramach innowacji „Razem działamy i podróżujemy, naszą Ojczyznę poznajemy”. Babcia Danusi wyjaśniła dzieciom, czym jest las i jakie rośliny w nim rosną. Opowiedziała także o zagrożeniach, jakie mogą spotkać dzieci, które same wybiorą się do lasu. Dzieci zadawały pytania i odpowiadały na zagadki dotyczące lasu. Wykazały się wiedzą na temat zwierząt żyjących w lesie i ich zwyczajów. Dziadek Danusi na koniec spotkania rozdał dzieciom upominki – kredki i odblaski oraz słodycze. Wizyta gości została uwieczniona na wspólnym zdjęciu.